Şirket Tarihçemiz

Şirketimiz havacılık sektörü ve diğer bağlı kollarında faaliyet göstermek üzere 2008 yılında kuruldu. 2013 yılından itibaren diğer tüm markalarını COLON GROUP üst çatı şirket markası adı altında birleştirmiştir.

 • 2008

  İlk Projemiz: Başlangıç

  Air News Times | www.airnewstimes.com
  İlk startımıza www.airnewstimes.com havacılık haber portalımız ile başladık. Şirketimizi kurduğumuz zamandı. Ne kadar ileri gideceğimizi bilmiyorduk, birkaç yıl hayatta kalabileceğimizden bile emin değildik. Şirkete başlamak için bizi yönlendiren şey, başka hiç kimsenin sunmadığı bir hizmet sağlayabileceğimiz anlayışıydı.

 • 2010

  İlk Yurtdışı Şube Sevinci

  Air News Times - UK | www.airnewstimes.co.uk

  İlerleyen zamanda daha istikrarlı ve büyüdüğümüzü fark ettik. İngiltere - Londra merkezli ilk yurtdışı ofisimizi AirNewsTimes LIMITED şirketini kurduk. www.airnewstimes.co.uk olarak İngilizce havacılık haberleri portalımız ile yayın hayatımızda bir ilki başardık.

 • 2010

  İlk Ödül Heyecanı

  Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması -2010

  Okurlarımızın büyük ilgi ve desteği ile Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Bilgi Teknolojisi ve İletişim Kurumunun destekleriyle ihdas edilen www.bilisimyildizlari.com ‘’2010 bilişim yıldızları’’ ödül yarışmasında Air News Times havacılık haberleri sitemiz ‘’E-Haber’’ kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü.

 • 2011

  9. Altın Örümcek - Çift Ödül

  9.Altın Örümcek web ödülleri yarışmasında ''Haber Kategorisi''nde Airnewstimes Çift Ödül'e Layık görüldü.

  1- Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan ‘’Altın Örümcek Web Ödülleri’nde www.altinorumcek.com 2011 Yılında düzenlenen 9.Altın Örümcek Halk oylamasında ‘’E-Haber’’ kategorisinde 'Halkın Favorisi' seçilerek 1.lik ödülüne layık görüldü.

  2- Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan ‘’Altın Örümcek Web Ödülleri’nde www.altinorumcek.com 2011 Yılında düzenlenen 9.Altın Örümcek Jüri üyeleri değerlendirmelerinde ‘’E-Haber’’ kategorisinde 2.lik ödülüne layık görüldü

 • 2011

  İkinci Çifte Ödül Mutluluğu

  Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması - 2011
  ''Airnewstimes Çift Ödül'e Layık görüldü''

  Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Bilgi Teknolojisi ve İletişim Kurumunun destekleriyle ihdas edilen www.bilisimyildizlari.com ‘’2011 bilişim yıldızları’’ ödül yarışmasında Havacılık haberleri sitemiz ayrı 2 Kategoride ‘’E-Medya ve E-Sanat (Dizayn)’’ kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü.

 • 2013

  II. Kuruluş: COLON GROUP

  PROFESYONELLİĞE GEÇİŞ:

  Şirketimiz havacılık sektörü ve bağlı kollarında faaliyet göstermek üzere 2008 yılında kuruldu. 2013 yılından itibaren ise COLON GROUP (Kolon Medya Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi) adıyla tüm hizmetlerini bir çatı altında birleştirmiştir. Akabinde öncesi ve sonrasında projelendirilen (Air News Times - Türk Pilot Akademisi - Pilot Meetup v.b) tüm alt markalarımız COLON GROUP üst çatı markamız adı altında yayın hayatına devam etmektedir.

 • 2013

  II. Projemiz: Türk Pilot Akademisi

  Türk Pilot Akademisi | www.turkpilotakademisi.com
  Türkiye’de gençlerin havacılığa kazandırılması ve artan nitelikli havayolu pilot ihtiyacını karşılamak için kuruldu. Türk Pilot Akademisi; pilot olmak isteyen gençleri en profesyonel , en ekonomik ve en iyi eğitimler ile kısa sürede Dünyadaki tüm havayolu şirketleri tarafından tercih edilebilen bir pilot adayı olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 • 2013-2019

  Proje & Danışmanlık Süreçleri

  Bu yolculuğumuz bizi daha yükseğe getirdi ve daha profesyonel tecrübelere sahip etti. Bilgi Teknolojisi, verileri analiz etme ve sunma şeklimizi tamamen değişti. Yeni teknolojileri benimsedik ve müşterilerimizin en yeni analizleri almasını sağladık. Geleceğe doğru ilerledikçe, hizmetlerimizi güçlendirmek için yeni teknolojilerin tüm potansiyelinden yararlanmayı amaçlıyoruz. Ve yeni projeler, yeni işbirlikleri ve yeni danışmanlık hizmetleri için aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 • 2020

  III. Projemiz: Pilot Meetup

  Pilot Meetup | www.pilotmeetup.com
  Dijital - Online Eğitime Geçiş:
  Türkiye’de pilot olmak isteyen gençlerin tüm teorik eğitimlerinin - online olarak entegre edilmesi planlandı. Kariyer ve iş hayatlarına daha hızlı adım atmaları amaçlanarak kurulmuştur.

 • 2021

  IV. Projemiz: Bluesky Awards

  Bluesky Awards | www.blueskyawards.com
  Ulusal ve Uluslararası Havacılık Başarı Ödülleri Organizasyonu:
  Türkiye’nin bağımsız ilk ve tek dijital Havacılık Ödülleri organizasyonu ‘Bluesky Awards’
  Her yıl havacılık endüstrisi ve bağlı sektörlerinde Bluesky Awards olarak kapsamlı, görkemli, prestijli, havacılık ödül organizasyonu yürütmek ve yönetmek. Havacılık endüstrilerinin tüm önemli sektörlerinde başarıyı, mükemmelliği belirleyip ödüllendirmek ve kutlamak.

Nasıl yardım edebiliriz?

Size en yakın danışmanlık ofisimize başvurabilir veya irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Colon Group ile Pilotaj Eğitimi işbirliğimiz bizleri son derece mutlu etmiştir. Üniversitemize vermiş oldukları hizmet ve güvenden ötürü teşekkür ediyorum.

Justyna M.
Marketing Department, Lazarski University

Birinci Sınıf İş Planı Danışmanı mı arıyorsunuz?